DGCS – AKTUALNOŚCI

dgcs logo

Finanse i księgowość (DOS), sprawdź nową wersję programu

Opublikowano: 18.02.2013

Informujemy, że ukazała się nowa wersja programu FiK (DOS). Wersja posiada numer 13.00B. Aktualizacja ta jest darmowa dla posiadaczy programu generacji 13. Dla użytkowników starszych generacji wersja płatna zgodnie z cennikiem.

Wprowadzone zmiany to:

Zmodyfikowano stawki VAT, w przypadku jeśli stawkami podstawowymi są 23% i 8%, a dodatkowymi 22% i 7%. Dotyczy to:

pobierania danych z innych systemów,
obsługi paczek,
obsługi rejestrów VAT (sprzedaży i zakupu),
rejestrów przejściowych (sprzedaży i zakupu),
wydruków VAT (sprawozdawczość VAT 1 i 2). Jeśli stawkami dodatkowymi nie są wartości 7% i 22%, zachowano funkcjonalność łączenia stawek (tzn. jeśli dokument jest w stawce 22% to przypisany zostanie do stawki 23%, a jeśli dokument jest w stawce 7% to przypisany zostanie do stawki 8%).

———-

Nowa wersja programu e-Deklaracje (DOS) – wyślij zeznanie roczne przez moduł e-Deklaracji

Opublikowano: 18.02.2013

Dostępna jest nowa wersja programu e-Deklaracje (DOS). Program w nowej wersji opatrzony jest numerem 10.02 r130211. Przystosowany został do współpracy z KPiR i Płacami DOS.

Z programu KPiR (DOS) można wysyłać deklarację VAT-7, z poziomu e-Deklaracji wraz z załącznikami: ORD–ZU; VAT–ZT; VAT-ZZ; VAT-ZD.

Z programu Płace (DOS) można wysyłać elektronicznie deklaracje PIT-11, PIT-40 i PIT-4R oraz wysyłać z poziomu e-Deklaracji załączniki: ORD-ZU; PIT-R.

———-

Nowa wersja programu Płace (DOS)

Opublikowano: 18.02.2013

Informujemy, że ukazała się nowa wersja programu Płace, która jest przystosowana do współpracy z e-Deklaracjami dla PIT-11, PIT-40 i PIT-4R. Posiada ona numer 1.73 C. Jeżeli posiadacie Państwo najnowszą wersję programu Płace lub KPiR (DOS), wówczas można dokupić program e-Deklaracje zgodnie z cennikiem.

Ponadto wprowadzono zmiany takie jak:

———-

Programu KPiR (DOS) – nowa wersja

Opublikowano: 18.02.2013

Informujemy, że ukazała się nowa wersja programu KPiR (DOS). Wersja posiada numer 13.00 B. Aktualizacja ta jest darmowa dla posiadaczy programu generacji 13. Dla użytkowników starszych generacji wersja płatna zgodnie z cennikiem.

Wprowadzone zmiany to:

W module EWIDENCJA:

  • W konfiguracji dodano parametr pozwalający określić liczbę dni poprzedzających termin dokonania korekt w ewidencji VAT z tytułu niezapłaconych faktur. Program będzie wyświetlał przy każdym uruchomieniu od tej daty listę faktur, których termin wymaganej korekty minie w ciągu ustawionych parametrem dni (jeżeli np. ustawimy 10 dni to przy uruchomieniu programu zostanie wyświetlona automatycznie lista faktur podlegających korekcie z tytułu niezapłaconej części, których termin korekty minie w najbliższych 10 dniach).
  • Dodano obsługę (przeglądanie i wydruk) dokumentów podlegających korekcie z tytułu ich nieopłacenia: EWIDENCJA VAT → NIEROZLICZONE → Z TERMINEM KOREKTY VAT.

W module DEKLARACJE:

  • W deklaracji VAT-7 dla Windows zmodyfikowano przenoszenie danych do pozycji 76 i 79. 

W module FAKTUROWANIE:

  • Zmieniono nazwę dokumentu z „Faktura VAT” na „Faktura”.